Sähköpostiosoite Puhelin Internet
SUOMEN AA-TOIMISTO aa@aa.fi 09-8387040 www.aa.fi
       
SUOMEN AA-KUSTANNUS RY (SAAK)
Puheenjohtaja saak-pj@aa.fi    
Varapuheenjohtaja saak-vpj@aa.fi    
       
SUOMEN AA-PALVELU (SAAP)
Puheenjohtaja saap-pj@aa.fi    
Varapuheenjohtaja saap-vpj@aa.fi    
Sihteeri saap-siht@aa.fi    
Maailmanpalveluvaltuutettu mpv@aa.fi    
       
SUOMEN AA-PALVELUN TOIMIKUNNAT
Menettelytapatoimikunta meta@aa.fi    
Kirjallisuustoimikunta kit@aa.fi    
Tiedotus- ja   sanomansaattotoimikunta tisa@aa.fi    
Kansainvälisten asioiden  toimikunta kat@aa.fi    
       
       
       
MUUT TOIMIKUNNAT
AA-auttava puhelin auttavapuhelin@aa.fi 09-750 200  
Vankilatoimikunta vankila@aa.fi    
Nuorten toimikunta yp@aa.fi    
       
AA-ALUEET
Espoo espoo@aa.fi    
Etelä-Suomi etela-suomi@aa.fi   http://www.etelasuomenaa.net/
Helsinki helsinki@aa.fi 041 472 6761 http://www.aahelsinki.fi
Kanta-Häme kanta-hame@aa.fi    
Keski-Suomi keski-suomi@aa.fi    
Kymi kymi@aa.fi    
Lahti lahti@aa.fi   http://www.aalahti.fi
Lappi lappi@aa.fi    
Oulu oulu@aa.fi    
Pirkanmaa pirkanmaa@aa.fi   http://www.aapirkanmaa.fi
Pohjanmaa pohjanmaa@aa.fi    
Satakunta satakunta@aa.fi   www.aasata.fi
Savo-Karjala savo-karjala@aa.fi   http://www.aa.savo-karjala.fi
Vantaa vantaa@aa.fi    
Varsinais-Suomi varsinais-suomi@aa.fi   www.vsaa.fi
Ruotsinkieliset Suomessa ruotsinkieliset.suomessa@aa.fi    
Suomenkieliset Ruotsissa ruotsinsuomalaiset@aa.fi    
       
MUITA 12.ASKELEEN TOIPUMISRYHMIÄ
Al-Anon alkoholistien läheisille     www.al-anon.fi
NA-Nimettömät Narkomaanit     www.nasuomi.org
AAL-Alkoholistien aikuiset lapset     www.aal.fi
       
       
       
       
KANSAINVÄLISIÄ YHTEYSTIETOJA
A.A. World Services inc.     www.aa.org
AA-Continental European Region     www.aa-europe.net
Ruotsi, Sverige     http://www.aa.se
Viro     www.aaestonia.com